Home / Mees

Mees

Soja sojauba sojaoad - kasulikkus meesteleSoja kasulikkus meestele

Soja tarbimine tagab tervisliku ja tasakaalus toitumise. Lisaks üldiselt tuntud kasulikkusele aitab soja meestel ennetada mitmesuguseid terviseprobleeme.

Kolesterool ja südamehaigused

Sojatooted on kolesteroolivabad ja nendes olev valk ja isoflavoonid aitavad langetada kolesteroolitaset veres.
Uuringud on tõestanud, et isegi väikseim kolesteroolitaseme tõus veres põhjustab tõsist muutust südamehaiguste riski määras, samas on ka tõestatud, et kui vere üldine kolesteroolitase langeb 1% võrra siis südamehaiguste risk väheneb 2% võrra.

USA Südameassotsiatsioon, Ameerika Ühendriikide Toidu ja Ravimite Amet (FDA) ja Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) avaldasid 2000. aastal soovituse, kus südamehaiguste riski vähendamiseks ja kolesteroolitaseme langetamiseks tuleks tarbida päevas 25 g sojavalku.

 

Eesnäärmevähk

Kaasaegsed uuringud on kinnitanud soja toimet eesnäärmevähi ärahoidmisel. Seda tänu just sojas sisalduvatele taimsetele eelhormoonidele – fütoöstrogeenidele, mis inimorganismis toimivad antiöstrogeenina vähi vastu. Kõrgeima vähivastase toimega taimede hulgas on soja teisel kohal pärast küüslauku. Kaasaegsed uuringud on näidanud, et just tänu nendele taimsetele eelhormoonidele aitab soja ära hoida eesnäärmevähi teket.

Vähkiennetav toime põhineb hormonaalsüsteemil, kus pehmete kudede puhul, nagu seda on eesnääre, leiab kergesti omastatav fütoöstrogeen endale kiiresti ”pesa” ja blokeerib vähi teket soodustava östrogeeni ligipääsu.

Laktoositalumatus

Laktoos on suhkur, mida leidub lehmapiimas ja piimatoodetes. Osadel inimestel puudub organismis piimasuhkrut lõhustav ensüüm – laktaas. Inimestel, kellel esineb laktoositalumatus, põhjustab laktoos seedetalituse vaevusi, nagu gaasid kõhus, kõhuvalu ja -lahtisus piima joomise järgselt.

Sojapiimatooted on laktoosivabad ja sobivad seepärast nautimiseks kõigile!

Powered by keepvid themefull earn money