Get Adobe Flash player

Põllumanandusmaa kasutamine numbrites

Põllumajandusmaa kasutamine Eestis
Tabelid:

  • Kasutatav põllumajandusmaa, aasta lõikes
  • Põllukultuuride kasvupind, aasta lõikes.

Mõõtühik: tuhat hektarit

Read the rest of this entry »

Geneetiliselt muundatud road ründavad jõululauda

GMO jõuludIgal aastal satub eestlaste kõhtudesse erinevate toiduainetega sadu tonne geneetiliselt muundatud soja ja maisi. Läinud nädalal sai maaülikoolis teada, kuidas selline toit meie jõululauale jõuab.

Eesti Maaülikooli ja Eesti Rohelise Liikumise seminaril rääkisid keskkonnakaitsjad ning teadlased, et meie taldrikult on raske leida toiduaineid, mis poleks otseselt või kaudselt geneetiliselt muundatud (GMOd või GM-taimed). Read the rest of this entry »

EM – ülisaagikas tehnoloogia

Ülisaagikas tehnoloogia„Näita mulle oma baktereid ja ma ütlen, kes sa oled…“

Kujutage endale ette: komposti ja kõdusõnniku viljakuse peapõhjus on avastatud, viljakuse ja tervise põhituum. Nüüd aga kujutage ette, et ta on eraldatud ja mitmekordselt suurendatud. Jutt käib kasulikest mikroorganismidest. Praegu on teada umbes 3000 liiki mikroobe. Ühed neist tõesti aitavad elusolendeid, teised aga hävitavad neid või siis toituvad nendest. Esimesed teevad hulga kasulikke töid: fotosünteesi abil toodavad orgaanilist ainet (kõik üherakulised vetikad ja fotosünteesivõimelised bakterid – just nemad küllastavad toiduga ookeane, jõgesid , järvi ja tiike ning “toidavad“ kõiki, kes nendest toituvad. Tuletage meelde: õitsev, roheline vesi – see on suurepärane väetis ja kasvustimulaator!, nad muudavad õhulämmastiku taimedele kättesaadavaks (lämmastikku siduvad bakterid   ja mügarbakterid -  need, kes elavad liblikõieliste juurtel);  orgaanilisi jäätmeid lihtsateks aineteks lagundavad bakterid  (terve leegion hallitust, kääritust ja hapnemist põhjustavaid baktereid, pärm- ja muid seeni), tänu millele moodustub muld ja juurtele tagastatakse see, mida taimed nendest kunagi võtsid. Read the rest of this entry »

Kättesaadavad bioplastikud

Bioplastik - sojaDisposable Bioplastics

Consumer Disposables Agricultural Films.

A Market Opportunity Study, April 2008

Kättesaadavad bioplastikud – PDF, 1mb

Sojatööstus maailmas

Sojatööstus maailmasBehind the Bean – The Heroes and Charlatans of the Natural and Organic Soy Foods Industry.

The Social, Environmental, and Health Impacts of Soy

Sojatööstus maailmas – PDF, 2mb.

50 ministrit: nõudlus toidu järele kasvab hüppeliselt

50 ministrit: nõudlus toidu järele kasvab hüppeliseltLigi 50 riigi põllumajandusministrid allkirjastasid eile Berliinis ühisavalduse selle kohta, kuidas kliimamuutusi võimalikult vähe mõjutades tagada toiduga kindlustatus ka tulevikus, kui maailma rahvastik ja nõudlus toidu järgi olulisel kasvavad. Read the rest of this entry »

10 põllumajandussektorit toetavat trendi

10 põllumajandussektorit toetavat trendiMitmete põllumajanduslike saaduste, nagu näiteks suhkru ja kakao, kiire kallinemine sellel aastal demonstreerivad, kuidas väiksemgi tõrge pakkumises võib hinda vägivaldselt ülespoole liigutada. Globaalsete trendide tõttu on tegemist nähtusega, mille takistamine võib aja jooksul järjest raskemaks muutuda. Read the rest of this entry »

Sojaklastri toetajad
EAS
Sojaklastri algatus
GMO vaba soja